NASIL KULLANILIR?

Sanal (Bulut) Santral, şirketinizde telefon santrali bulundurmadan bulut teknolojisiyle internet üzerinden hizmet veren sanal bir santraldir. İnternetin olduğu her yerden invekto‘nun dahilisi olabilirsiniz.

Bulut santralinizde, ister 0850 ‘li ya da coğrafi sabit bir numara tahsis ederek, isterseniz mevcut sabit telefon numaranızı taşıyarak kullanabilirsiniz.

BULUT (SANAL) SANTRAL NASIL KULLANILIR?

ŞİRKETİNİZE UYGUN İNVEKTO PAKETİ

İnvekto bulut santral hizmetini kullanmak için öncelikle paketllerden size uygun olanını seçerek aboneliğinizi oluşturmanız gerekmektedir.

Paketleri beraber inceleyip sizin için daha performanslı olacağına, 10 seneye yakın sürede, kurulumunu yaptığımız binlerce şirketten edindiğimiz tecrübe ile beraber karar verebiliriz. Aklınızda soru ve senaryoları gözden geçirmek için lütfen birimle irtibata geçin.

İNTERNET HATTI

Sanal santral tümüyle internette yaşayan bir sistemdir. Dolayısıyla ofiste herhangi bir çalışan sunucusu yoktur. Dolayısıyla mekanik, elektronik bir parça olmadığından tamir ve bakımda gerektirmez. Tamir, destek ve günceleme için servis çağırmanıza gerek yoktur.

Sanal santrali kullanmak için IP telefonların internete bağlı durumda olması gerekir. İnternet bağlantınızın kesilmesi durumunda, invekto bulut santral çalışmaya devam eder ve gelen aramalarınızı karşılamaya devam edecektir. İsterseniz bu aramalara daha sonra dönebilir ya da sizin belirlediğiniz sabit ve gsm gibi başka bir numaraya yönlendirebilirsiniz. Bu sayede ofisteki elektrik ya da internet kesintilerinden etkilenmeden müşterilerinize hizmet vermeye devam edebilirsiniz.

SİZE AİT BİR TELEFON NUMARASI

Gelen ve giden aramalar için en az bir adet telefon numarasına ihtiyacınız olacak. Telefon numaraları genelde ücretsiz olmakla birlikte özel seri numaralar ücretli olabilir.

KENDİ TELEFON NUMARANIZI KULLANMAK İÇİN

Telefon numarası zaten kullandığınız bir hat ise ücretsiz olarak taşınarak, invekto sanal santral ile kullanılabilir.
Bu sayede;

 • Her ay gelen “sabit hat ücreti” ödemek zorunda kalmazsınız.
 • Telefon görüşme ücretleriniz %50-%70 oranında azalır.
 • Tüm avantaj ve özelliklere buradan ulaşabilirsiniz.
YENİ BİR TELEFON NUMARASI ALMAK İÇİN

Yeni bir telefon numarası ihtiyacınız varsa, invekto kurulumu yaparken size adım adım yardım eden “kurulum sihirbazı numara listesinden” size uygun bir numara seçebilirsiniz. Bu yeni numara 0850 ile başlayan coğrafi olmayan (göçebe numara) bir numara olabileceği gibi, bulunduğunuz ilin alan kodunu taşıyan bir numarada olabilir. Hangi seçeneğin ihtiyacınızı karşılayacağına karar vermeniz gerekiyor.

Yeni numaralar için aşağıdaki evrakların doldurularak orijinallerinin ve şirket evraklarının kopyalarının invekto kargo adresine gönderilmesi gerekmektedir. Formların tedariği ve doldurulması ile ilgili ayrıntılar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

LİMİTED ŞİRKET, ANONİM ŞİRKET GİBİ TÜZEL FİRMALAR İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
 • Numara tahsis ya da numara taşıma formu (Islak imzalı olmalıdır)
 • Yetkili kişinin kimlik fotokopisi veya ehliyet (TC kimlik numarası yazmalıdır.)
 • Vergi levhası
 • Yetkili kişinin imza sirküleri
ŞAHIS FİRMASI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
 • Kimlik fotokopisi veya ehliyet (TC kimlik numarası yazmalıdır.)
 • Vergi levhası
 • Yetkili kişinin imza sirküleri

Telefon numaranızı aldıktan ve bu numarayı invekto sanal santrale tanıttıktan sonra yapmanız gereken dahililerinizi (kullanıcılar) ve departmanlarınızı oluşturmak olmalıdır. Bunları kendiniz İnvekto bulut santrale giriş yaparak kurulum sihirbazı ile kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz.

İlk login olduğunuzda sizi karşılayan İnvekto Kurulum Sihirbazı size bu konuda adım adım yardımcı olacaktır. Sihirbazın oluşturduğu yapı size özel ve kullanıma hazır durumda olacaktır. İsterseniz daha sonra ayarları kendiniz değiştirebilir, ekleyebilir ya da çıkartabilirsiniz.

Örneğin;

 

 • Karşılama anonsunu değiştirebilirsiniz
 • Dahilileri ekleyip çıkartabilirsiniz
 • Yeni departman kuyrukları ekleyebilirsiniz

 

İnvekto sanal santral ile yapabileceklerinizi görmek için bir demo sunumu ister misiniz? Bizimle hemen irtibata geçin.

Gelen aramaları karşılamak ve arama yapmak için bir telefona ihtiyacınız olacak. Bu bir masa üstü IP telefon, ablosuz bir IP dect telefon yada bilgisayar/cep telefonu/tablette bulunan softphone (yazılım telefon) olabilir.

Masaüstü IP telefon çoğu senaryoda şirketlere yeterli gelmektedir. Ancak bazı lokasyon ve durumlarda farklı tipte cihaz ve uygulamanın (örneğin entegrasyon yapıldığında ya da ofis dışında iken) kullanılması gerekebilir.

Hangi cihazın size uygun olduğunu beraber belirlemek için lütfen bizimle irtibata geçin.

MASA ÜSTÜ IP TELEFON

Masaüstü IP telefonlarla invekto sanal santral dahilisi olabilirsiniz.

IP DECT (TELSİZ) TELEFON

Herhangi bir masaya bağlı kalmak istemiyorsanız, IP dect (telsiz) telefonlarla invekto dahilisi olabilirsiniz.

BİLGİSAYAR

Bilgisayarınıza yüklenen yazılım  telefonlar ile invekto dahilisi olabilir, normal bir telefonun sağladığı (bazen fazlasını) tüm özellikleri kullanabilirsiniz.

AKILLI TELEFON İÇİN SOFTPHONE

Android veya IOS destekli telefonlarda bulunan ücretli ve ücretsiz uygulamalar ile invekto dahilisi olabilirsiniz.

TABLETLER İÇİN SOFTPHONE

Android veya IOS destekli tabletlerde bulunan yazılım telefonlar ile invekto dahilisi olabilirsiniz.

ÜCRETSİZ Kayıt Olun

Taahhüt yok, hazır bulut santral sistemini invekto farkını deneyerek hemen görün!

SOHBET BAŞLAT >
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?